Тиврів

ПАЛАЦ ЯРОШИНСЬКОГО

Наприкінці ХVІІІ століття Ярошинські розпочали будувати для себе  палацову садибу на схилі недалеко від Південного Бугу. Будівництво велось у 1778 – 1784 роках. 

Довжина будівлі перевищувала 150 метрів. Біля парадного входу зі сторони Південного Бугу були фонтани, альтанки та місце для оркестру. Поблизу розкинувся великий дендропарк з озером, яке кам’яним містком ділилось  на дві частини. Біля берега стояли кілька човнів для відпочинку.

21 вересня 1893 року територію переобладнали під духовне училище. Після вступних іспитів на 1893-94 рік до Тиврівського училища зарахували до четвертого класу 26 учнів, до третього класу – 34 учні, до другого класу – 20 учнів, до першого класу – 38 учнів, до підготовчого класу  – 20 учнів.

У 1959 році будинок було перетворено в школу-інтернат. Тут були обладнанні навчальні кабінети: фізичний, хіміко-біологічний, математичний, англій­ської мови, кімнати образотворчого мистецтва, казок, бібліотека й читальний зал, виробничі майстерні. У 1993 році її було перетворено в ліцей-інтернат для обдарованої сільської молоді, куди перейшла значна частина працівників школи-інтернату. На сьогодні він є «найстарішим» закладом такого типу у сільській місцевості на Вінниччині. 


admin

No description.Please update your profile.

LEAVE A REPLY

    Коментарі

      Категорії

    www.000webhost.com